PNT Data Center

System do wideokonferencji
Big Blue Button

Prywatne i w pełni bezpieczne środowisko opensource do wideokonferencji – Big Blue Button.

BigBlueButton to internetowy system wideokonferencji, który umożliwia w czasie rzeczywistym udostępnianie dźwięku, obrazu z kamery, filmów wideo, prezentacji, tablicy czy ekranu własnego komputera.

Najważniejsze funkcje BBB to:

  • Wideo: pokaż się innym! Udostępniaj obraz z kamery, pokaż swój pulpit, rysuj po tablicy albo wyświetlaj prezentacje.
  • Audio: daj się usłyszeć! Dzięki lokalizacji w PNT Data Center możesz korzystać z wysokiej jakości dźwięku o niskim opóźnieniu.
  • Tablica: kreda to już przeszłość! Rysuj, zapisuj, zmazuj i znowu rysuj – wytłumacz graficznie co masz na myśli.
  • Prezentacje: Udostępniaj prezentacje, omawiaj je slajd po slajdzie.
  • Udostępnianie pulpitu: pokaż, co robisz! Udostępnij widok z aplikacji lub przeglądarki.
  • Czat: każdy ma głos! Prowadź ze słuchaczami dyskusję, niech się wypowiedzą na dany temat.

BigBlueButton to aplikacja internetowa oparta na HTML5. W przeciwieństwie do wielu komercyjnych systemów konferencji internetowych, które wymagają zainstalowania oprogramowania, BigBlueButton działa w przeglądarce internetowej. Aby dołączyć do sesji BigBlueButton, kliknij łącze, które otwiera prawidłowy adres URL dołączenia w przeglądarce. Serwer BigBlueButton odbiera adres URL, weryfikuje go i ładuje klienta BigBlueButton. Po załadowaniu natychmiast wyświetla monit o dołączenie do mostka audio i rozpoczęcie współpracy.

Nie trzeba pobierać wtyczek ani instalować oprogramowania. BigBlueButton zapewnia wysokiej jakości dźwięk, wideo i udostępnianie ekranu, korzystając z wbudowanej w przeglądarce obsługi bibliotek komunikacji internetowej w czasie rzeczywistym (WebRTC). 

Chcesz przetestować ?

Skontaktuj się z nami, uruchomimy dla Ciebie i Twojej firmy środowisko testowe odpowiadające Twoim potrzebom.

Jak zacząć ?

Jeśli poszukujesz odseparowanego systemu z gwarancją przetwarzania danych w oparciu o nasze Data Center wystarczy, że zdecydujesz czy chcesz uruchomić system na maszynie wirtualnej czy też fizycznym serwerze. Jeśli zaś zdecydujesz się na instalację na własnych zasobach kolokowanych w w naszym Data Center lub po prostu na serwerze w Twojej firmie, zapytaj nas o instalację.

Jeśli jesteś mikro, małym lub średnim przedsiębiorstwem z województwa opolskiego i nie przeszkadza Ci współdzielenie zasobów z innymi firmami

Skorzystaj z bezpłatnej wersji pod adresem webinars.pnt.cloud.

Twoje dane są bezpieczne TU w Opolu !

Zapleczem usług chmurowych jest Centrum Przetwarzania Danych PNT w Opolu. Twoje dane są u nas i tylko u nas.

Nasze data center zostało zaprojektowane aby świadczyć usługi o najwyższym standardzie. Odpowiednia lokalizacja, monitoring CCTV, kontrola wejść, najnowocześniejszy system przeciwpożarowy oraz rygorystyczne procedury sprawiają, że nasza serwerownia jest jedną z najbezpieczniejszych serwerowni w Europie. Nasz wykwalifikowany zespół specjalistów dba o to by usługi, które dostarczamy, świadczone były 24/7/365.

Centrum Przetwarzania Danych Parku Naukowo – Technologicznego w Opolu uzyskało certyfikację
w standardzie Rated 3 wg. Normy ANSI/TIA 942. Oznacza to, iż Centrum Przetwarzania Danych może być poddawane wszelkim rodzajom napraw, utrzymania bez konieczności wyłączania infrastruktury, co wspiera działanie operacyjne
w systemie 24×7. ANSI/TIA-942 definiuje 4 poziomy dla obiektów Data Center – Rate, gdzie 1 oznacza najniższy poziom bezpieczeństwa a 4 najwyższy. Warto tu nadmienić, że jako jedyni w Polsce posiadamy certyfikat Rated 3.

Środowisko wspierane przez członków Polskiej Chmury.

Więcej na temat projektu Big Blue Button znajdziesz tutaj.