PNT Data Center - Centrum Danych z usługami dla administracji publicznej

Bezpieczeństwo gwarantowane dzięki certyfikacji RATED 3

 

Data Center Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu – doświadczony partner w realizacji projektów dla administracji publicznej.

Jesteśmy bezpiecznym, wiarygodnym partnerem do realizacji projektów w obszarze administracji publicznej, rozumiemy Twoje potrzeby.

Jako członek Polskiej Chmury gwarantujemy suwerenność przetwarzania danych, lokalizację na terenie Polski w spółce ze 100% kapitałem publicznym.

Znamy wyzwania, wymogi oraz procedury w oparciu, o które budowana jest infrastruktura administracji publicznej.

Infrastruktura przygotowana z myślą o bezpieczeństwie została odpowiednio certyfikowana, dając gwarancję niezawodności.

Twoje wyzwania wspieramy naszym zespołem na każdym etapie współpracy.

Zapraszamy do grona zadowolonych klientów, którzy powierzyli nam bezpieczeństwo swoich projektów IT.

 

Kolokacja - Twoje serwery w profesjonalnym certyfikowanym Centrum Danych z gwarancją SLA 99.99%

Wiemy, że jednym z istotnych wyzwań stojących przed jednostkami budżetowymi jest zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa dla przetwarzanych danych. Ciągłość działania systemów oraz dbałość o infrastrukturę IT często zderzona zostaje z wymagającym budżetemWyzwania stojące przed działami IT podyktowane szeregiem regulacji, wymagają wielu działań w obszarze:

Elektrycznym  – bezprzerwowe dostarczanie energii elektrycznej, utrzymanie systemów UPS
i agregatów prądotwórczych

Mechanicznym – kosztowne serwisy urządzeń klimatyzacyjnych, UPS, agregatów prądotwórczych, systemów gaszenia itd.

Telekomunikacyjnym – dostęp do Internetu w oparciu o niezależnych operatorów z automatycznym przełączeniem podczas awarii

Środowiskowym  – utrzymanie właściwych parametrów pracy serwerów takich jak temperatura czy wilgotność

Bezpieczeństwa – restrykcyjne polityki w dostępie do serwerowni, systemy uprawnień pracowników
i kontrola dostępu

Czy wiesz, że ?

Renowacja starej  lub budowa własnej serwerowni w kontekście obecnej sytuacji rynkowej stała się niezasadna finansowo. Z pomocą przychodzą jednak certyfikowane centra danych.

PNT Data Center jako pierwszy ośrodek w Polsce uzyskał  certyfikację Rated 3, czyli uznany światowy standard bezpieczeństwa ANSI/TIA-942.

Kolokacja w naszym Centrum Danych, w bardzo wielu przypadkach jest tańsza niż utrzymywanie własnej serwerowni.

Cena za 1 kWh w naszym Data Center jest niższa niż cena gwarantowana ustawą o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii w 2023 roku.

Budujemy rozwiązania wysokiej dostępności dla Urzędów i Jednostek Użytku Publicznego

Nieprzerwana dostępność do systemów i usług informatycznych  (High Availability) to jedno z priorytetowych zadań w jednostkach realizujących zadania publiczne. Dzięki specjalnym rozwiązaniom technicznym naszej infrastruktury informatycznej, klienci naszych usług są bezpieczni, ale co ważne mogą załatwić swoje sprawy o dowolnej porze przez cały rok (24/7/365).

Nasze rozwiązania to nic innego jak Chmura Prywatna, nad którą masz pełną kontrolę. Jednocześnie masz gwarancję pełnej separacji od innych klientów.

Pomożemy zaprojektować Twoje HA

Nasz zespół zaprojektuje rozwiązanie optymalne kosztowo przy zachowaniu oczekiwanej wydajności dla potrzeb Twojego projektu.

  Zapewniamy przestrzeń pod kopie zapasowe oraz ochronę przed Ransomware

  Atak Ransomware oraz brak aktualnych kopii, to dzisiaj najczęstsza przyczyna nieprzespanych nocy w działach IT. Te problemy może wyeliminować łatwy w konfiguracji system tworzenia kopii zapasowych typu klient/serwer. 

  Zaprojektujemy dla Ciebie optymalny sposób tworzenia kopii zapasowych, oparty o najlepsze oprogramowanie.

  Jeśli szukasz bezpiecznego sposobu tworzenia kopii, jednak nie dysponujesz budżetem, zaproponujemy rozwiązanie, które nie wymaga dodatkowych licencji. Dzięki połączeniu kopii zapasowych obrazów, dysków oraz plików, które zapewnią bezpieczeństwo danych i szybki czas ich przywracania.

  Wspieramy otwarte oprogramowanie, otwarte standardy, otwarty potencjał

  Wykorzystujemy potencjał IT zarówno w oparciu o oprogramowanie komercyjne, ale przede wszystkim pokażemy jak możesz wykorzystać bezpieczne rozwiązania  OpenSource. Nasze rozwiązania są dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Takie rozwiązania umożliwiają uniezależnienie się od pojedynczego dostawcy oprogramowania, zwiększa to poziom bezpieczeństwa oraz stwarzają możliwość samodzielnej modyfikacji kodu, tak aby najlepiej sprostać potrzebom użytkowników.

  Komisja Europejska przeprowadziła badanie, którego wnioski są niezwykle ciekawe. Wynika z niego, że inwestycje poniesione w oprogramowanie open-source mają średnio czterokrotny zwrot.

  Do korzystania z otwartego oprogramowania w administracji publicznej zachęca m.in. brytyjski Technology Code of Practice. O krok dalej poszła administracja USA, która niejako sama przyłączyła się do open sourcowej społeczności. W sierpniu 2016 r. opublikowano dokument „Federal Source Code Policy”, zgodnie z którym nowe oprogramowanie stworzone przez którąkolwiek z agencji ma być udostępniane wszystkim pozostałym, zaś w ramach programu pilotażowego, 20 proc. nowo powstałego kodu ma być dostępna publicznie, na otwartej licencji.

  Spotkajmy się

  Porozmawiaj z naszymi specjalistami o rozwiązaniach szytych na miarę Twojej firmy.

   Nasi klienci

   Kolokacja serwerów czy szaf, a nawet wynajęcie dedykowanej powierzchni, czy infrastruktury pozwala zmniejszyć koszty własne inwestycji, ale też dopasować ją dokładnie do swoich potrzeb, a także zminimalizować ryzyka na wielu płaszczyznach.