PNT Data Center

Bezpieczeństwo gwarantowane dzięki RATED 3

Dostarczamy bezpieczna przestrzeń dla Twoich serwerów

Własna serwerownia dzisiaj naprawdę się nie opłaca

Kolokacja sprzętu w naprawdę bezpiecznej serwerowni w Polsce, to dzisiaj nie lada wyzwanie. Takich podmiotów na rynku polskim nie ma wiele. Obecnie obowiązujące dwa standardy klasyfikacji centrów danych Tier oraz Rated różnią się od siebie i to fundamentalnie. Po dokładnym przeanalizowaniu obydwu wybraliśmy klasyfikację Rated czyli światowy standard ANSI/TIA-942.

Budujemy rozwiązań wysokiej dostępności dla Urzędów i Jednostek Użytku Publicznego

Budujemy systemy High Availability w oparciu o otwarte standardy i otwarte oprogramowanie

Wysoka dostępność (High Availability) systemów informatycznych w jednostkach realizujących zadania publiczne to dzisiaj jedno z podstawowych wymagań. Wynika to przede wszystkim z potrzeb klientów tych jednostek – każdy chce załatwić swoje sprawy on-line o dowolnej porze. 

Samo pojęcie HA dla systemu informatycznego jest bardzo szeroko rozumiane. Można je rozpatrywać w wielu warstwach systemu:

  • fizycznej infrastruktury technicznej data center – zasilanie energią elektryczną, systemy klimatyzacji, ochrona dostępu czy systemy PPOŻ
  • sieci LAN i routingu L3
  • serwerów fizycznych, macierzy dyskowych czy infrastruktury hiperkonwergentnej
  • serwerów logicznych (usługowych) – aplikacyjnych, baz danych, infrastrukturalnych (np. system uwierzytelniania)
  • monitorowania całej infrastruktury
  • rozwiązań organizacyjnych w administrowaniu systemem

Dopiero wysoka dostępność na wszystkich tych poziomach daje podstawę do określenia SLA systemu na poziomie powyżej 95%. W naszym data center projektujemy rozwiązania które mają SLA 99,999%. Budujemy systemy High Availability w oparciu o otwarte standardy i otwarte oprogramowanie. Wierzymy w otwarty potencjał. 

 

Pomożemy zaprojektować Twoje HA

Zapytaj nas, czy projektowane przez Ciebie rozwiązanie ma sens.

Email

Zapewniamy przestrzeń pod backupy oraz ochronę przed Ransomware

Kopie zapasowe plików i obrazów dysków myszą być tworzone automatycznie podczas działania systemu bez przerwy w działaniu bieżących procesów.

Atak Ransomware oraz brak aktualnych kopii to dzisiaj najczęstsza przyczyna nieprzespanych nocy w działach IT. Oba problemy może wyeliminować łatwy w konfiguracji system tworzenia kopii zapasowych typu klient/serwer. Rozwiązanie Open Source bez dodatkowych licencji, które dzięki połączeniu kopii zapasowych obrazów dysków oraz plików zapewnia zarówno bezpieczeństwo danych jak i szybki czas przywracania.

Wspieramy otwarte oprogramowanie, otwarte standardy, otwarty potencjał

Do 75 procent - tyle czasu udało się zaoszczędzić dzięki oprogramowaniu open source przy pracach nad stroną WhiteHouse.gov

Tom Cochran, odpowiedzialny za projekt w czasie kadencji Obamy.

Budujemy nasze usługi w oparciu o rozwiązania OpenSource. Oprócz tego, że są one po prostu doskonałej jakości, pozwalają także uniknąć uzależnienia od pojedynczego dostawcy, zwiększają poziom bezpieczeństwa i stwarzają możliwość samodzielnej modyfikacji kodu, by lepiej sprostać specyficznym potrzebom użytkowników.

 

Komisja Europejska przeprowadziła badanie, którego wnioski są niezwykle ciekawe. Wynika z niego, że inwestycje poniesione w oprogramowanie open-source mają średnio czterokrotny zwrot. 

Do korzystania z otwartego oprogramowania w administracji publicznej zachęca m.in. brytyjski Technology Code of Practice. O krok dalej poszła administracja USA, która niejako sama przyłączyła się do open sourcowej społeczności. W sierpniu 2016 r. opublikowano dokument „Federal Source Code Policy”, zgodnie z którym nowe oprogramowanie stworzone przez którąkolwiek z agencji ma być udostępniane wszystkim pozostałym, zaś w ramach programu pilotażowego, 20 proc. nowopowstałego kodu ma być dostępna publicznie, na otwartej licencji.

Umów konsultacje

Zapytaj naszych specjalistów o rozwiązania OpenSource które mogą pomóc w Twojej organizacji

Email