PNT Data Center

Serwery dedykowane

Przykładowe konfiguracje, które możemy Ci dostarczyć

Serwer dedykowany

Umowa 12 mies.
835
00
zł / miesięcznie / netto
 • 2x E5-2640 V3 8-Core 2.4Ghz
 • 2 TB SAS
 • 32 GB RAM
Wariant I

Serwer dedykowany

Umowa 12 mies.
970
00
zł / miesięcznie / netto
 • 2x E5-2660 V3 10-Core 2.4Ghz
 • 1TB SATA
 • 16 GB RAM
Wariant II

Serwer dedykowany

Umowa 12 mies.
1080
00
zł / miesięcznie / netto
 • 2x E5-2660 V3 10-Core 2.4Ghz
 • 1TB SSD
 • 16 GB RAM
Wariant III

Serwer dedykowany bare metal to fizyczne urządzenie, całkowicie odseparowane od innych klientów centrum danych.

 • na serwerach fizycznych uruchomić można dowolne środowisko,
 • serwer  jest dostosowany do Twoich potrzeb i preferencji,
 • otrzymujesz zdalne zarządzanie i monitoring serwera bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania, wystarczy Twoja przeglądarka,
 • jeśli zajdzie taka potrzeba, umożliwimy dostęp bezpośredni do Twojego serwera,
 • świadomość lokalizacji – Twoje dane są bezpieczne w Opolu,
 • serwer dedykowany, przeznaczony wyłącznie do własnej dyspozycji,
 • możliwość łączenia z serwerami wirtualnymi,
 • brak ograniczeń w zakresie mocy obliczeniowej oraz  bezpieczeństwo,
 • wsparcie na każdym etapie współpracy i sprawna pomoc
  w razie jakichkolwiek problemów,
 • preinstalowane oprogramowanie – potrzebujesz konkretnego rozwiązania na start – zleć instalację naszym specjalistom,
 • backup – zajmiemy się bezpieczeństwem Twoich danych.

Szukasz czegoś jeszcze bardziej bezpiecznego?

Zbudujemy dla Ciebie środowisko HA ( high availability)

Dlaczego klaster serwerów dedykowanych wysokiej dostępności ?

Niezależnie od wielkości czy poziomu zaawansowania wdrożonych systemów informatycznych, wielu przedsiębiorców musi zderzyć się z kwestią braku dostępności do swoich danych lub problemem całkowitej ich utraty. W celu zminimalizowania ryzyka stosuje się klastry wysokiej dostępności (ang. High Availability Cluster).

 

Dedykowane klastry HA obejmują tworzenie i wdrażanie wielu serwerów w dostosowanym środowisku klastrowym dla aplikacji o znaczeniu krytycznym o wysokiej dostępności. W dedykowanym klastrze serwerów, wszystkie serwery działają jako jedna jednostka, równoważąc obciążenie. Menedżer klastra rozdziela zadania równomiernie na wszystkie serwery dedykowane, czasami z więcej niż jednym serwerem hostingowym obsługującym to samo zadanie. Jeśli coś stanie się z jednym z serwerów dedykowanych w klastrze, menedżer po prostu przekaże przypisane zadania tego serwera innemu serwerowi dedykowanemu.

cloud ha

Zalety klastra serwerów dedykowanych wysokiej dostępności:

Skalowalność

Jeśli Twoje potrzeby wykraczają poza te, które są obecnie dostępne, do klastra dodaje się po prostu kolejny serwer dedykowany. Nie ma przerw w świadczeniu usług i przestojów, ponieważ dedykowane serwery w klastrze będą nadal wykonywać zadania. Nowy serwer jest  dodawany do konfiguracji.

Przełączanie awaryjne

Klastry serwerów umożliwiają przełączanie awaryjne aplikacji.
W przypadku przełączania awaryjnego, gdy składnik aplikacji przestaje działać z dowolnego powodu, kopia składnika przejmuje kontrolę
i kończy zadanie. W przypadku klastra serwerów, kopie komponentów aplikacji znajdują się na więcej niż jednym serwerze w klastrze. Jeśli ktoś przestaje pracować, menedżer po prostu przekazuje aplikację do następnej dostępnej kopii.

Łatwiejsza konserwacja

Klastry serwerów pozwalają na ich łatwiejszą konserwację. Jeśli występuje problem z serwerem, można go odłączyć od klastra, odłączając kabel sieciowy lub wyłączając zasilanie. Po odłączeniu, serwer można naprawić lub wymienić. W międzyczasie inne serwery
w klastrze nadal uruchamiają procesy, dopóki co najmniej jeden serwer z klastra pozostaje w trybie online.

 

Bezpieczna aktualizacja

Klastry serwerów ułatwiają aktualizację serwerów lub instalowanie poprawek. Podobnie jak w przypadku każdej innej konserwacji, serwery w klastrze będą kontynuować niezbędne procesy, nawet jeśli pozostanie tylko jeden serwer z klastra. Aktualizacja nie wymaga przestojów w przypadku konfiguracji klastra serwerów.

Łatwiejsza administracja

Klastry serwerów są zwykle konfigurowane z serwerem głównym, który obsługuje funkcje routingu i zabezpieczeń, podczas gdy inne serwery obsługują rzeczywiste operacje. To oddziela administrowanie usługami sieciowymi od administrowania bezpieczeństwem i routingiem. Administracja bezpieczeństwem i routingiem, która jest najczęstsza, obejmuje tylko serwer główny, upraszczając proces i zmniejszając obciążenie.

Funkcjonalność

Wykorzystanie  klastrów serwerowych może również poprawić funkcjonalność aplikacji, jeśli jest ich zbyt dużo, aby jeden serwer mógł je efektywnie obsłużyć.

Niezależnie od typu aplikacji, którą tworzysz, czy to w handlu elektronicznym, czy w statycznej witrynie informacyjnej, korzystanie z dedykowanego klastra serwerów pomaga zapobiegać niepożądanym przestojom i zapewnia dostępność usług dla klientów.

  Wybierz temat:

   
  Jeśli szukasz innej konfiguracji serwera, skontaktuj się z nami. Razem dobierzemy serwer dostosowany do Twoich potrzeb.