Kolokacja

Bezpieczne miejsce dla Twoich urządzeń, jakość potwierdzona certyfikatem RATED 3
zgodnym z ANSI/TIA 942.
SLA
0
m² powierzchni
0
szaf rackowych
0
odrębnych kiosków
0
niezależne źródła zasilania
0

1 U w szafie rack

Miejsce w szafie z dostępem do Internetu, zewnętrznej adresacji, redundantnego zasilania oraz stała stawka ryczałtowa za energię elektryczną. Przejdź do naszego kalkulatora i wybierz rozwiązanie dla siebie.

Szafa 48U na wyłączność

Cała szafa na wyłączność klienta. Elastyczne dostosowanie do potrzeb w zakresie zabezpieczeń szafy, listw PDU, wyboru operatora telekomunikacyjnego, systemu rozliczenia energii itd.. Przygotujemy szafę pod Twoje wymagania. Na życzenie zdalny dostęp do monitorowania parametrów środowiskowych. Wykonaj wstępną wycenę.

Cały kiosk

20 odseparowanych szaf do Twojej wyłącznej dyspozycji. Możliwość wykonania dodatkowych zabezpieczeń oraz uzbrojenie szaf zgodnie z życzeniem klienta. Powiedz nam o swoich potrzebach a my na pewno znajdziemy rozwiązanie dla Ciebie.

Serwerownia na wyłączność

Jeśli potrzebujesz najwyższego stopnia separacji, wybierz opcję odrębnej serwerowni w naszym Data Center. My zajmiemy się utrzymaniem parametrów, serwisami, konserwacją oraz całodobowym nadzorem i wsparciem. Dla naszych klientów dysponujemy odrębną powierzchnią 25m² oraz przydziałem mocy 25kW. Całość objęta certyfikatem RATED 3 zgodnym z ANSI/TIA 942.

Kalkulator kosztów kolokacji

Wybierz zakres usługi

Ilość unitów w szafie

Ilość szaf rackowych

Łącze internetowe

Ilość adresów IPv4

Przepustowość łącza [Mbps]

Listwy PDU

Moc zasilaczy [W] **

* symetryczne łącze do 500/500 Mbps gwarantowane przez 2 niezaleznych operatorów telekomunikacyjnych wraz z usługą anty ddos.
** jeśli urzadzenie posiada redundantne zasilanie proszę wpisać moc pojedynczego zasilacza.

Pozycja Ilość Jednostka Cena
Iość szaf rackowych - szt. -
Kolokacja w szafie współdzielonej - Rack Unit -
Adresacja IPv4 - szt. -
Listwy PDU
Zryczałtowana opłata za energię el. - [W] -
Wyslij
head1 head2
Razem
VAT
Całkowity koszt miesięczny

Kolokacja serwerów jest usługą, która polega na wynajmie przestrzeni w formie szafy rackowej 
w serwerowni oraz na udostępnianiu infrastruktury umożliwiającej prawidłową pracę serwerów. Mówiąc wprost: Nasze szafy rack czekają na Twoje urządzenia.

 • dostęp do szafy rack 48U, 24h/7/365
 • bezpieczeństwo fizyczne, energetyczne i środowiskowe
 • dostęp do infrastruktury telekomunikacyjnej 
 • zapewnienie ciągłości działania systemów chłodzenia, gaszenia, zasilania podstawowego
  i rezerwowego

Kolokacja serwerów powstała z myślą o podmiotach, w których stworzenie czy rozbudowa własnej serwerowni jest niemożliwe lub obecna serwerownia nie spełnia już norm bezpieczeństwa, a remont
i podniesienie standardu nie jest opłacalne. Jeśli potrzebujesz zapasowego środowiska dla swoich danych a chcesz umieścić je tylko na swoich serwerach, to usługa kolokacji jest również dla Ciebie.

Odpowiedź na to pytanie w wielu wypadkach brzmi: Tak! Często, porównując utrzymanie własnej serwerowni do usługi kolokacji, klienci nie wliczają wielu istotnych elementów. Koszty serwisu wielu urządzeń niezbędnych do podtrzymania pracy, straty energetyczne na urządzeniach podtrzymujących  zasilanie,  dodatkowo ochrona fizyczna i utrzymanie zespołu specjalistów wymagają sporych nakładów finansowych.

Systemy monitoringu, specjalistyczne systemy pożarowe do gaszenia oraz wiele innych zabezpieczeń sprawia, że utrzymanie Twoich serwerów w ramach kolokacji da efekt znacznie lepszej ochrony Twoich danych, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów.

Do kolokacji gwarantowany jest  całodobowy dostęp w każdy dzień roku, dodatkowo na miejscu zawsze dostępni są nasi specjaliści dbający o prawidłowe działanie naszego Centrum Przetwarzania Danych, którzy na bieżąco usuwają wszelkie awarie, wykonują przeglądy systemów oraz dokonują modernizacji serwerowni.

Jeśli zajdzie potrzeba wykonania prostych prac serwisowych na Twoich urządzeniach, na miejscu dostępny jest zespół, który wykona dla Ciebie pracę w ramach dodatkowej usługi „zdalne ręce”.

Wybierz centrum danych, które za Ciebie sprawdził renomowany ośrodek certyfikujący.

Zweryfikuj nasze centrum danych: https://tiaonline.org

Centrum Przetwarzania Danych Parku Naukowo – Technologicznego w Opolu uzyskało certyfikację
w standardzie Rated 3 wg. Normy ANSI/TIA 942. Oznacza to, iż Centrum Przetwarzania Danych może być poddawane wszelkim rodzajom napraw, utrzymania bez konieczności wyłączania infrastruktury, co wspiera działanie operacyjne w systemie 24×7.

Power Usage Effectiveness (PUE) oblicza się dzieląc moc pobieraną przez wszystkie urządzenia zainstalowane w centrum danych przez moc pobieraną tylko przez sprzęt IT (serwery, przełączniki, pamięci masowe i inne urządzenia). Im niższe PUE centrum przetwarzania danych tym lepsza jego efektywność energetyczna, a tym samym mniejsze rachunki za energię dla klienta końcowego.

PUE naszej serwerowni wynosi: 1,49

Stosujemy dwa modele rozliczeń energii:

 • rozliczenie ryczałtowe – stały miesięczny koszt bez dodatkowych opłat (ta opcja stosowana jest najczęściej dla jednego lub kilku urządzeń),
 • zużycie rozliczane zgodnie ze wskazaniem licznika, powiększone o wskaźnik PUE.

U (od ang. unit) – jednostka wysokości, modułów serwerowych i rozmiarów stojaków (ang. rack),
w których moduły te są montowane.

1U to wysokość pojedynczego slotu w szafie rack, czyli jednostka ta określa ile slotów zajmuje dane urządzenie w tejże szafie. 1U = 1¾ cala = 44,45 mm

Kiedy dzierżawisz jedynie miejsce we współdzielonej szafie rack, odpowiednie przyłącze elektryczne zapewni Ci nasze Data Center.

W wypadku dzierżawy jednej lub więcej szaf na wyłączność, na życzenie klienta dostarczymy
i podłączymy odpowiednie listwy PDU do dzierżawionej szafy rack w jednym z poniższych modeli współpracy. 

 1. Listwa może zostać dzierżawiona i rozliczana w abonamencie. 
 2. Możesz kupić odpowiednią listwę w naszym centrum danych.
 3. Możesz dostarczyć własne listwy PDU, a my je podłączymy. 
 • Łącze współdzielone – łącze nie ma gwarantowanej minimalnej przepustowości ani ograniczeń
  w ilości transmisji. Dostępność łącza gwarantowana jest przez min. 2 niezależnych operatorów telekomunikacyjnych z automatycznym przełączeniem w wypadku awarii. Łącze zabezpieczone jest przed atakami DDoS.
 • Łącze dedykowane – minimalna przepustowość gwarantowana określona jest w umowie. Dostępność łącza gwarantowana jest przez min. 2 niezależnych operatorów telekomunikacyjnych z automatycznym przełączeniem w wypadku awarii. Łącze zabezpieczone jest przed atakami DDoS.
 • Łącze bezpośrednio od operatora – poproś o ofertę bezpośrednio od operatora telekomunikacyjnego. Nasze centrum danych nie pobierze żadnych dodatkowych opłat.

Obecnie w naszym centrum danych swoją infrastrukturę posiadają:

3S, Multiplay, Netia, OSTO, PIONIER, Play, T-Mobile, Vectra